Novinky

 

Články označené červeně si můžete prohlédnout na stránkách onfra.wz.cz

12.2.09: Oddíl starověkých měst prozatím uzavírá Achetaton, sídlo faraona Achnatona. V Historickém zápisníku je k nalezení krátký článeček o kartaginských mořeplavbách.

16.9.08: Třetí výročí založení stránek. Vzniká nový projekt stránek juliuscaesar.unas.cz, který je plánován jako volná součást tohoto webu. V brzké době přibudou články o kartaginských mořeplavcích a dalším starověkém městě.

17.2.08: Konečně je tu zimní aktualizace, která dokládá, že mé stránky rozhodně nezamrzly. Z mlh starověku se vynořuje mocná Persepolis a také závěrečná episoda Hérodotových bitev. Vše doplňuje kratší esej o římských konzulských volbách.

17.11. 07: Studený vítr Velké podzimní aktualizace přinesl na stránky novou episodu Hérodotových bitev, článek o punském Kartágu a konečně také znovuobnovenou Galerii bitevních lodí 2. světové války.

16.9.07: Stránky slaví své již druhé výročí, pročež je započat projekt Hérodotových bitev ve složce Historický zápisník. Plán následující činnosti do konce roku je zde.

1.6.07: Velká jarní aktualizace je konečně zde. Jejím hlavním počinem je rozdělení stránek Ondřeje Fraňka na dvě části - www.iulius.wz.cz a www.onfra.wz.cz. Přibývá také Alexandrie ve složce Galerie starověkých měst. Většina ostatních článků prochází jazykovou a faktografickou kontrolou.

21.12.06: Třídní kronika doplněna o dva zápisy.

18.12. 06: Zveřejněn program na rok 2007. Jako důkaz jeho platnosti je v nové složce Starověká města ode dneška ke shlédnutí Babylon.

9.11. 06: Drobná aktualizace odkazů na videa ze Šance.

18.10. 06: V Podzimním balení se na stránkách objevují životopisy vojevůdců Publia C. Scipiona a Flavia Aetia. Do Galerie bitevních lodí přibývá Kongo. Ze stránky rapidshare.de si také můžete stáhnout videa z kurzu Šance.

25.9. 06: Složka Archiv je rozšířena o slavnostní index stránek.

24.9. 06: Tímto dnem končí Oslavný týden. v jehož průběhu jste mohli spatřit mnoho nových článků (doplněná třídní kronika, nový životopis Gaia Iulia Caesara, fotogalerie z jazykového kurzu v anglickém Barnstaple, fotogalerie z kurzu Šance a rozšířená Galerie bitevních lodí). Je také znovu změněn vzhled stránek, neboť ten ze 7.9. nesklidil příliš chvály.

16.9. 06: Jak si můžete potvrdit i tady v Novinkách, mé stránky dnes slaví 1. výročí své existence. To je nepochybně důvod k oslavám, a proto vyhlašuji Oslavný týden, během něhož se objeví mnohé nové či vylepšené články. Dnes je uveden nový index stránek, který bude na stránkách do skončení tohoto "festivalu".

7.9. 06: Petr Hoffmann "vytváří" nové stránky a vyzývá tím i mě ke změně stránek iulius.wz.cz. Já odpovídám, a tak tu máte nový a akčnější vzhled. S tím také doplňuji Odkazy a sepisuji pár vět v Míru!

17.6. 06: Máme tu opět 17. a tentokrát zveřejňuji výsledky anket na těchto stránkách

16.6. 06: Vše je úspěšně vyřešeno a opět zavládl Mír! Buďme rádi, přátelé.

14.6.06: Jako reakci na další provokace Petra Hoffmanna zveřejňuji "Stránku hrůzy", na které nyní najdete výčet všech jeho zločinů.

2.6. 06: Dochází k dohodě s Petrem Hoffmannem: Vše se vrací ke starým kolejím a vzájemnému respektu a spolupráci. Čtěte ve složce Mír!

24.5. 06: Zveřejněna složka proslovů pod názvem "Řeči proti Hoffmannovi", ve kterých popisuji záměry a cíle Petra Hoffmanna. Přečtěte je celé.... Pokud Petr Hoffmann nepřestane lhát, budou brzy doplněny o další části. Další informace ve složce Mír!.

18.4. 06: Hurá, hurá! Konečně je dopsán další rok třídní kroniky. Zároveň bych chtěl upozornit na složku Největší vojevůdci starověku, kde byl několikanásobně rozšířen, doplněn a vylepšen životopis Alexandra Makedonského, značné změny doznal i Hannibal. Julius Caesar si musí chvilku počkat.

3.2. 06: Místo složky II. internetová válka (nyní v Archivu) nyní zaujme Třídní kronika, ve které se postupně budou objevovat články, které byly od počátku naší třídy sepsány. Jistě chápete, jak náročné bude vše přepsat. Nyní jsou k nahlédnutí pouze 2 dny seznamovacího kurzu v roce 2002.

2.2 06: Po bezpodmínečné kapitulaci Petra Hoffmanna přichází znovupodepsání Ortelu jednou pro vždy (nyní Ortel Míru). Mír na doživotí je opět zaručen.

23.1. 06: Znovu můžeme říci: Pravda vítězí! Petr Hoffmann přistoupil na podmínky smíru a zítra hodlá kapitulovat. Více ve Válce.

20.1. 06: Na mou internetovou adresu mi přišel zajímavý e-mail. Více čtěte v Míru! O pár hodin později mi Petr Hoffmann vyhlašuje II. Internetovou válku. Nezbývá než se pustit do boje. Jistě jste si všimli, že za tímto účelem vznikla nová složka II. internetová válka. Tam nyní naleznete články o dalším vývoji.

1.1. 06: Provádím menší změny ve struktuře stránek. Pevně doufám, že jsou to změny k lepšímu. Nově přibývá složka Zápisník, kde nyní najdete všechny články, jež byly dříve k vidění. Jeho součástí jsou také nově složky Mír!, Orientační běh a Sbírka básní.

18.12. 05: Vyhlašuji Velkou předvánoční neděli! Jako dárky naleznete nové informace ve složkách Kdo byl G.J. Caesar?, Šerm a Galerie bitevních lodí. Přibývají články Komunismus a my, Nová strategie, Mohl Dáreios porazit Alexandra? a nový v oddělení Mír! a mnohé ankety.

3.12. 05: Na provokativní a závistí zastřený článek Petra Hoffmanna reaguji ve složce Mír! Se zimou přichází i nové pozadí a nové počítadlo...

23.11. 05: Konečně je uzavřen s Petrem Hoffmannem doživotní mír. Zrušena hudba v pozadí.

22.11. 05: Na výzvu Petra Hoffmanna sestavuji článek Čas budoucí, ve kterém se vám pokusím předpovědět, co tyto stránky čeká.

4.11. 05: Rozhodl jsem se zrušit naturální platbu a Petr mi vyšel velmi vstříc. Již brzy bude uzavřen celoživotní mír. Jásejte, přátelé.

27.10. 05: Provedl jsem drobnou změnu v rámech a do pozadí hraje skladba od Johanna S. Bacha. Sepisuji Hlubokou úvahu o podzimu.

24.10. 05: Po několika dnech nečinnosti zakládám novou složku nazvanou básně. Snad není třeba vysvětlovat, o co se tam bude jednat. V Galerii bitevních lodí je nyní k vidění i Bismarck a vysvětlivky, dodané na žádost Petra Hoffmanna.

21.10. 05: Jak jsem slíbil, vzniká na mých stránkách Galerie bitevních lodí 2. světové války. Prozatím jsou její součástí pouze HMS Warspite a Hood, ale usilovně pracuji na dalších a brzy budou i ty k nahlédnutí. Petr Hoffmann sepisuje na svých stránkách nový článek, tentokráte pravdivý. V něm se mi i mimo jiné omlouvá za své lži a vyhlášení války. Čtěte.

19.10. 05: Přesně měsíc po vyhlášení války byly stvrzeny všechny mírové podmínky, dříve projednané a zároveň byl Petr Hoffmann přijat do OSN. Články týkající se války se od nynějška nacházejí ve složce Archiv. Vše aktuální naleznete pod novým odkazem Mír.

18.10. 05: Dnes probíhala intenzivní jednání, která se Petr Hoffmann pokusil narušit tím, že ukradl a zničil Smírný Ortel. Přesto se zavázal k plnění povinností v něm uvedených a také požádal o členství v OSN. Více se dozvíte, až skončí všechny mírové hovory.

17.10. 05: MÍR! Petr Hoffmann konečně podepsal Smírný Ortel a ukončil Internetovou válku, zavázal se k placení poplatků uvedených v Ortelu a také mi přislíbil omluvu za své lži na internetových stránkách. Podrobnosti zde.

14.10. 05: Dnes vyhlašuje Petr Internetovou válku i Martinu Šormovi, kterýžto se předtím snažil spor ujednat v úloze sil OSN. Získávám tímto silného spojence. Detaily naleznete, jako obvykle, ve Válce. Zároveň se omluvám, že zanedbávám ostatní části stránek, ale kvůli válce mi na ně mnoho času nezbývá.

3.10. 05: Petr předběžně podepisuje kapitulační formulář, který ale vzápětí napadá a část jeho textu ničí. Nicméně je jasné, na jakou stranu se začíná vítězství přiklánět.

30.9. 05: Petr slibuje, že podepíše Mírový Ortel. Vzhledem k tomu, že sepsal na svých stránkách další články, pochopitelně lživé, v nichž mě nazval člověkem podporujícím totalitní vlády, jsem se na toto téma rozhodl napsat krátký odstavec. Doufám, že brzy přijde Mír, a tak sepisuji Shrnutí Internetové války, kde se snažím vylíčit všechny události zcela nezaujatě a pravdivě.

29.9. 05: Náš starý známý lhář porušuje dvakrát listinu Ortel a zároveň žadoní o mír. Sepisuji příběh ze strastiplné cesty po Petrových stránkách. Obé naleznete ve Válce.

28.9. 05: Petr Hafmann si vykoledoval to, co chtěl: VÁLKA POKRAČUJE...

27.5. 05: Petr odhaluje svou osobnost článkem, snad nejstrašnějším, co se týče obsahu lži na na centimetr čtvereční. Musím vám říci pravdu... Jistě víte, kde ji hledat.

19.9.05: Petr Hoffmann, můj spolužák a kamarád, mi vyhlásil Internetovou válku! Nemám jinak na vybranou než odpovědět... Byla také doplněna sekce nazvaná Ankety.

16.9.05: Tak se to tu pomalu začíná rozjíždět. Soupis všech funkčních odkazů najdete v sekci Seznam všech stránek.